İsmim Alpagut Aykut Tüzemen. Ben Aykut'u kullanıyorum. 22 Nisan 1992 doğumluyum. Liseyi Haydarpaşa Anadolu Teknik Lisesi - Elektronik Teknolojisi bölümünde okudum. Sonrasında yatay geçişle Yıldız Teknik Üniversitesi' ne geçtim. Elektronik bölümünü pek sevmediğim için tekrardan üniversiteye hazırlandım.

Bu sırada mağaza sektöründe part-time işe başladım. Bu sektörde yaklaşık 7 sene çalıştım. Boş zamanlarımı değerlendirmek için GEA-SAR isimli derneğe başladım. Burada 2 sene felsefe ve psikoloji eğitim alarak üye olmaya hak kazandım. Gönüllü olarak arama ve kurtarma faaliyetleri yapıyoruz. Burada kendime birçok şey kattım. Örneğin tiyatro,şiir ve gönüllülük konularında bilgim yoktu . Burada tiyatro oynadım, şiir okudum ve halen gönüllü olarak üyeyim.


Bilgisayara olan ilgimden dolayı bilgisayarla iş yapabileceğim bir bölüme geçmek istiyordum. Bir sene üniversiteye hazırlanarak Plato MYO - Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon bölümüne geçiş yaptım. Burada okuduğum okulumuzun Gezi Kulübüne üye olarak katıldım. 1 sene üye olduktan sonra 2 sene başkanlık yaptım. Bu işleri yürütürken aynı sene DGS ye hazırlanıp, Maltepe Üniversitesi - Güzel Sanatlar Fakültesi - Çizgi Film ve Animasyon Bölümü' nü Tam Burslu olarak kazandım. Şuan Maltepe Üniversitesinden mezunum. Ayrıca açıktan 2.Üniversitesi fırsatıyla İstanbul Üniversitesi - Tarih bölümünde de okumaktayım. Bunlara ek olarak Maltepe Üniversitesi'nde Sinema üzerine Yüksek Lisans yapmaktayım. 

Freelancer olarak 2D , 3D animation, motion design, character design alanlarında bir çok proje yürüttüm ve halen çalışmaktayım. Devam ettiğim projeler;

- YouTube Yusuf Kayaalp Kanalı - Karakter Tasarımı
- YouTube Cavit Pancar Kanalı - İçerik Üretimi (Ses dışında her şeyi ben üretmekteyim.)
- Look Maintenance Agency ( Birkaç markaya motion desteği veriyorum.)

- Jet Agency ( Birkaç markaya motion desteği veriyorum.)

- Alaaddin Ajans ( Motion Designer)

Detaylı CV aşağıda yer almaktadır.

Back to Top